Açılış Sayfam | Sık Kul.lara Ekle    Ana Sayfa   İletişim Formu   Ziyaretçi Defteri   FOTO GALERİ   FORUM   BEŞKÖY FM   
Ana Sayfa   ->  Mesaj Panosu -> Mesaj Ekle
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 17.07.2007
Şehir: Trabzon
 
Murat -/- Tarih :04-11-2011 Cuma | 19 : 48 11
KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Terör, deprem, savaş, doğal afet ve baskı rejimlerinin acılarıyla inleyen insanları düşündükçe, her zamankinden daha çok kardeşliğe birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bir kurban bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisinde tüm bu çilelerden uzak: dost ve kardeşçe bir arada olmanın mutluluğuyla, Kurban bayramınaz mübarek olsun.
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 17.07.2007
Şehir: Trabzon
 
Murat -/- Tarih :06-10-2011 Perşembe | 08 : 20 05
Unutursan... unutulursun.
Değerli akrabalarım bir zamanlar "ben İskender Paşa' nın torunuyum" demekte yarışanlar şimdi yoruldu mu?. Soyadları değişik oldukları halde benimde dedem İskenderPaşa dır diyenler nerede? Nerede ? iskenderzadeler derneğinin üyeleri marifet görevden uzak durmak değil inandığığ davayı yüceltme cesaretini göstermektir. Gün aslını, neslini unutmama günüdür...
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 25.01.2011
Şehir: Trabzon
 
Murat -/- Tarih :11-7-2011 Pazartesi | 07 : 19 44
24 Temmuz İskenderzadeler Yayla şenliği.
Derneğimizin tertiplemiş olduğu:İskender paşa'nın torunları olarak özlemle bir araya gelmenin coşkusuyla gerçekleştireceğmiz yayla şenliğinde İskenderzadeler olarak, neler yapabiliriz?
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 17.07.2007
Şehir: Trabzon
 
Murat -/- Tarih :20-4-2011 Çarşamba | 11 : 52 00
MEVLİT İLANI
İskenderzadeler Derneğinin tüm ailemiz adına tertiplemiş olduğu mevlid-i şerif proğramı 28-04-2011 Perşembe günü akşamı Trabzon İskender paşa camiinde gerçeekleşecektir. İskenderzadeler aile bireylerine önemle duyurulur.
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 17.07.2007
Şehir: Trabzon
 
Murat -/- Tarih :23-12-2010 Perşembe | 17 : 54 13
KİMSE YOK MU?
İskender Paşa' nın değerli torunlarına biri bir şeyler söylesin. Bİzim söylemimiz fayda etmiyor. Bu birliktelik için biri bir şey yapsın. Bizim feryadımız sonuç vermedi. Yok mu buraya güzellik verecek birisi. İlla biz varız demiyoruz. Siz gelin biz gideriz...
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 17.07.2007
Şehir: Trabzon
 
Murat -/- Tarih :13-11-2010 Cumartesi | 08 : 11 50
BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN
KUSKUNLERIN BARISTIGI, SEVENLERIN BIR ARAYA GELDIGI, RAHMET VE SEFKAT DOLU GUNLERDİR BAYRAMLAR.

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN.
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Şehir: Trabzon
 
Murat İSKENDER -/- Tarih :13-10-2010 Çarşamba | 17 : 32 16
BİRAZ İLGİ
iSKENDERZADELER derneğinin değerli üyeleri, İskenderpaşanın torunları; derneğinize ve dernek sitenize göstermiş olduğunuz ilgisizlikten dolayı bizleride isteksizliğe itmiş oluyorsunuz. Bu siteye duyulan her ilgi verilen emeğe saygı olup, sizler için daha iyisini verebilme çabası verecektir bizlere. Biraz ilgi lütfen.
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 23.07.2009
Şehir: İstanbul - Anadolu
 
FATİH -/- Tarih :10-9-2010 Cuma | 11 : 06 54
BAYRAM MESAJI
TÜM İSLAM ALEMİNİN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLAR.HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM.
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 23.07.2009
Şehir: İstanbul
 
FATİH -/- Tarih :05-9-2010 Pazar | 14 : 19 39
KANDİL KUTLAMASI
TÜM İSLAM ALEMİNİN KADİR GECESİNİ KUTLAR.HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLERİM.
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Şehir: Trabzon
 
Murat İSKENDER -/- Tarih :17-7-2010 Cumartesi | 21 : 15 53
DERNEĞİMİZİN İNTERNET SİTESİ HAKKINDA
Değerli İskenderzadeler; Geniş bir aile çemberine sahip olduğumuz gerçek. Tarih akışı içerisinde , zamanla değişik soyadı alıp ülkenin değişik yerleşim yerlerinde bulunan iskender ailesi; değişik soyadlarıyla bir çiçek bahçesini andırıyor adeta. Aslında kök bir olduğunu düşünürsek yeniden tanışıp bu dernek çatısı altında kaynaşmak ne güzel öyle değil mi.? Çeşitli şehirlerde değişik soyadı altında bulunsa da " o benim akrabam"  deyip yakınlık duyduğumuz, misafir olduğumuz, beraber sohbet edip geçmişi yad ettiğimiz bir çok yeni akraba bulduk. Öyle değil mi? Bütün bunlar İskenderzadeler Derneğinin varlığıyla oldu. Birbirimizde telefonlarımız var. İnternet üzerinden görüşüyoruz. Artık yanlız değiliz. Derneğimizin birde internet sitesi var. İskenderzadeler Dernek sitesi istenilen gibi olmadığıda bir gerçek. Bunu bir kişiden beklemek haksızlık olur. Siteye günde 30 kişi girdiği görünüyor, ancak okuma ve yorum yapıp bilgi ekleme (0). Bu hepimizin eksiği. Siz değerli akrabalarımızdan güç alınmazsa uğraş verenler başarısız olur. Sanatçıları bile alkış canlı tutuyor. Sizlerde bilgi ve birikiminizi bu sitede paylaşabilirsiniz. Köşe  yazısı, güncel yazı, şiir, fıkra vb. yazı becereleri olan kıymetli akrabalarımız bu birikillerini bu sitede paylaşırlarsa site istediğimiz gibi olur düşüncesindeyim.

 

Sitemizi bize yakışır hale getirebilmek için geç kalmış değiliz. Haydi, şimdi düşüncelerinizi hayata  geçirelim. Haydi  cesaretimizi ortaya koyalım. Biz en az başkaları kadar bu işi, belki de daha iyisini yapanlardanız. Sizlerden rica ediyorum. Lütfen dikkate alın.

 Ankara' dan Ufuk MİSTEPE akrabamızda bir zamanlar bu tür bir istekte bulunmuştu, karşılık bulamadı. O da biliyordu bu aile boş değil ama  bir türlü sesini duyuramadı.  Onun sesine ve benim ricama lütfen karşılık verin.. 

 

 Konu ile ilgili  yomralimurat@mynet.com adresinden ve derneğin mail adrasinden bü tür birikimlerinizi paylaşmak dileğiyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Murat İSKENDER

TL.0505.3476187

      0535.8962581
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 17.07.2007
Şehir: Trabzon
 
Murat -/- Tarih :01-7-2010 Perşembe | 18 : 50 36
ÖNEMLİ DUYURU
18 Temmuz, İSKENDERZADELER DERNEĞİ Geleneksel 5. Yayla Şenliğine katılmak üzere Trabzon' a gelecek olan akrabalarımızın, yaz sezonuda göz önüne alınarak ikametleri ile ilgili sıkıntı çekmemeleri için kendilerine yer ayırtmak isteyenlerin dernek yetkilileriyle en kısa zamanda irtibata geçmeleri ;
Ayrıca şenlik yapılacak yerde Hıdırnebi Yayla Kent tesisleride mevcut olup, bahse konu tesislerde konaklamak isteyen akrabalarımız için telefon numarası:0462.323 23 23 - 228 39 79, :E-Mail: iletisim@hidirnebiyaylakent.com
İlgili akrabalarımıza önemle duyurulur.
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 17.07.2007
Şehir: Trabzon
 
Murat -/- Tarih :18-6-2010 Cuma | 07 : 10 46
MÜBAREK ÜÇ AYLAR
Ramazan ayının habercilerii, üç aylar başladı. İslam alemine ve insanlığa hayırlı olsun.
Peygamber efendimiz; bu aylarda şu duayı yapmamızı istemiş. "Allahım Recep ve Şaban aylarını bizim için hayırlı kıl ve bizi Ramazan' a kavuştur". Amin.
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 06.05.2008
Şehir: Trabzon
 
AHMET İSKENDER -/- Tarih :17-6-2010 Perşembe | 14 : 41 31
BU GECE REGAİP KANDİLİ
KANDİLİM TÜM İNSANLIGA VE AİLEMİZE HAYIRLAR GETIRMESİNİ ALLAHTAN DİLERİM.
TÜM AKRABALARIMIN KANDİLİNI KUTLARIM.
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 17.07.2007
Şehir: Trabzon
 
Murat -/- Tarih :06-5-2010 Perşembe | 20 : 20 44
İSTANBUL GEZİSİ
DERNEĞİMİZİN ZİYARETİ


Eski Trabzon Valisi İSKENDER PAŞA' nın torunları olup, zaman içerisinde çeşitli nedenlerle değişik soyadlarını alan, yine değişik nedenlerle Trabzon' dan ayrılıp, Karadeniz bölgesi başta olmak üzere ülkenin değişik yerlerinde meskun aileyi bir araya getirip yeniden kaynaştırmak amacıyla kurulan İSKENDER ZADELER Derneğinin ; Trabzon dışındaki akrabalarını ziyaret etmek amacıyla proğramlı bir gezide bulunuyoruz.
01/04/2010 Cumartesi sabah 05.00' da özel aracımızla mutlu yolculuğa Trabzon' dan Dernek Başkanımız Ali İSKENDER' le başladık. Aynı gün saat: 15.30' da Sakarya ilinde bizi bekleyen akrabalarımızla coşkuyla buluştuk. O akşam bir akarabamıza misafir olduk.
Pazar sabahı Adapazarı- Kuyumculu Köyündeki akrabalarımızı ziyaret etmek üzere bu köydeyiz.Buradaki gezi ve ziyaretlerimizden sonra İzmit yolculuğumuz başladı. Proğramımız Sadık İSKENDER' e aitti. Kartepe ilçesi merkez Köse Köyünde hasta olduğunu duyup ziyaretine gittiğimiz Hasan ERDOĞAN isimli akrabamızın evindeyiz. Bu akrabamızdan ; Trabzondan buraya yerleşmeleri ve soyadının hikayesini dinledik. Çok etkileyici bir hatırası vardı. İlerleyen günlerde bu tür hatıraları sizinle paylaşacağım.
Bu gün de akşam olmuştu. Hem buradaki akrabalarımızı ziyaret etmek, hem de misafir olmak üzere Kağıthane- Nurtepe de amcam Mustafa İSKENDER' in evindeyiz. Kendisini ziyaret edip hayırlı duasını aldık.
Ziyaretimizin proğramını yapan Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Başkanımız Ali İSKENDER; yapılan bu gezi ile ilgili durum değerlendirmesi yapmak üzere Haşim İSKENDER' in işyerinde bir araya geldiler.
Proğram gereği davetli ve toplantıdan bilgisi olan akrabalarımızla İstanbul Anadolu Hisarının hemen altında, deniz ve boğaza nazır Kıyı Emniyeti restoranında yemekli toplantıdayız. Burada derneğimizin 3. Olağan Genel Kongre öncesi yapılan bilgi ve dernekle ilgili görüş alış verişinde bulunulup, kongre öncesi dernek tarafından Trabzon da verilecek olan yemekli toplantı&8212;ve eğlencenin davetiyeleri dağıtıldı.
Bu günün akşamında da hem geceyi geçirmek, hem de akrabalarımızı ziyaret tekme üzere Bursa iline yolculuğumuz başladı. Artık proğramımızın sonuna gelmiştik. Dönüşte Hendek – Yeni mahalledeyiz. Adapazarı' na gelişimizde bizi karşılayanlar arasında bulunan akrabamız Yeni Mahalle İlk Öğretim Müdürü Abdullah AYDINLAR' ı ziyaret etmeden, onun hatıralarını dinlemeden geçemedik.
Kısıtlı zamanla gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz esnasında Ankara dışından yol güzergahımıza devam ettiğimizden Ufuk MİSTEPE ve diğer akrabalarımızı ziyaret edememenin üzüntüsüyle Trabzon' a döndük.
Ben iyi ki buraya gelmişim diyorum. Gezip ziyaret etmekten ve akrabalarımı görmekten büyük haz duyduğum gezi ile ilgili anılarımı zaman zaman buradan sizinle daha geniş ve resimli olarak paylaşmak dileğiyle.

Murat İSKENDER
505.3476187
TRABZON
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 17.07.2007
Şehir: Zonguldak
 
Ömer Yavuz -/- Tarih :20-2-2010 Cumartesi | 08 : 47 22
kıbrıs
Ayhan kıbrısta iskenderogular baya var benim bildigim kadarıyla seniin tanıdıkların varmı yakın oturan yada bildilerin
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 10.02.2010
Şehir: _Yurtdışı_
 
ayhan -/- Tarih :15-2-2010 Pazartesi | 11 : 22 44
KIBRIS
ben kıbrıstan ayhan beyazyüz,1974 sonrası ailemle birlikte samsundan kıbrısa taşındık ve o zamndan beri burdayız,bizimle iletişim kurmak isteyen bütün iskenderoğlularıyla yazışa bilirim herkese selamlar.sevgiler......
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 17.07.2007
Şehir: Trabzon
 
Murat -/- Tarih :07-2-2010 Pazar | 17 : 44 08
SILADAN GURBETE
SILADAN GURBETE

Bu gün 07/02/2010 Pazar. Trabzon' da yazdan kalma bir gün var. Şehirden yüksek yerlerde kar görünmesine rağmen güneşli bir sabahla güne başladık. Beşköyde bir cenazeye gitmek üzere programımız vardı. İSKENDERZADELER Dernek Başkanımız Sayın Ali İSKENDER' in önderliğinde Sürmene Beşköy-Büyük Doğanlı köyünde bulunuyoruz. 60 Km. bir yolculuktan sonra bol bol kar manzaralarının içerisindeyiz. Burası İskenderpaşanın torunlarının, İskenderzade likoğullarının köyü. İskenderzadeler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ereğli' den, aslen Beş köylü akrabamız Hasan LİKOĞLU' nun sevgili amcaları merhum Hasan LİKOĞLU' nun kapıldığı amansız bir hastalık sonucu 85 yaşında hayatını kaybetmesi sonucu onun cenazesine katılmak üzere buradayız. Dernek yetkililerimiz ve İskenderzade akrabası olarak merhum Hasan amcamızın cenaze namazına katılıp bembeyaz bir örtü altında onu toprağa defnettik. Kendisine ve tüm geçmişlerimize Allah (cc) rahmet eylesin.
Tüm olumsuz şartlara rağmen derneğimiz kar kış demeden akrabalarının kederli günlerinde onları yalnız bırakmamak adına birlik ve beraberlik için yanlarında bulunuyor. Peki değerli akrabalarım sizler ne yapıyorsunuz? Takip ettiğim kadarıyla dernek başkanımız tamsilcilik adına akrabalarımızın yoğun olduğu yerlerdeki akrabalarımızla birebir telefon görüşmesi yapıyor. Derneğin internet sitesinden sizlerle beraber oluyor. Değerli akrabalarım; tek başına olmuyor bu işler, tüm bunlar yapılırken sizlerden de katılım bekleniyor. İnternet sitesi ve mail adreslerimize bakıyorum. Ne yazılanlara bir ilgi, ne cevap, ne de bir eleştiri verecek yürekte bir akrabamı göremedim. Eğer bir uğraşın içinde bir şeyler vermeye çalışıpta verimli olamıyorsak katılımınız olması gerekirdi. Bu da olmayınca ilgisizliğin nedeni anlaşılır gibi değil. "Siz çalışın desteğimiz sizinle"; Bu sözü hep işitiyoruz. Bu tam destek sözünün yanında hiçbir belirti de bu güne kadar fiili olarak kendini göstermiş değil.
Derneğimiz yeni yerine taşındı. İskenderpaşanın torunlarına yakışır bir ortam oluşturulmaya çalışıldı. Açılış için akrabalarımız davet edildi. Yine takip ettiğim kadarıyla katılım istenen düzeyde olmadı ve dışarıdaki akrabalarımızdan da bu davete bir mesajla olsun cevap verme nezaketi gösterilmedi . Kusura bakmayın dost acı söyler.
Eğer bu ağacı meyvalı tutmak istiyorsak bakımını gereği gibi yapmalıyız. Yoksa ne meyva verir ne de ömrü uzun olur.
Bu güzellik hepimizin, İskenderpaşanın torunuyum diyen herkesin. Sorumluluktan kaçmak medeni insana yakışmaz. Biz, bize düşeni yapalım. Derneğimizin bakası için yazalım, okuyalım, görüşüp kaynaşalım. Eleştiri ve yorumlarınızı alalım. Bir hareket olsun.
Biz bu cenaze dolayısıyla bazı akrabalarımızla beraber olma fırsatı bulduk. Beşköy afet bölgesinde Beşköy Belediye Başkanımızın daveti üzerine oturup çay içip sohbet ettik. Size de bölgeden kar manzaralarıyla sıladan gurbete yürekten sevgiler gönderiyoruz. Allahın selamı sevgisi üzerinize olsun. 07/02/2010
Murat İSKENDER
Yomralimurat@mynet.com
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 17.07.2007
Şehir: Zonguldak
 
Ömer Yavuz -/- Tarih :12-12-2009 Cumartesi | 19 : 51 40
Diyarbakırdaki iskenderoglu olanlar
Degerli dostlar tarih araştırmacısı deyilim fakat bu konularda bilgisi azda olsaolan akrabanız olarak sizleri birazaydınlatmak istedim.Tarih'te 22 iskenderpaşa var bunlardan biride sarı iskenderlakabıyla anılan ve diyarbakırdaki iskenderoglu soyadını taşıyan zatır. bizlerin dedesi ile bir bagı yoktur hata sarı iskenderle bizim dedemizin yaşadıkları zamanda bir asır gibi bir farkta var oldugunu okumuştum.onların diyarbakırda vakıflarının oldugunuda bilmekteyim .bu konuda hem dr.mehmet abi hemde ufuk mistepe abib benden daha doyurucu bilgiye sahiptir isteyenler bu abilerimden daha geniş bilgi edinebilirler.
saygılarımla
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 16.07.2007
Şehir: İstanbul
 
AYDIN İSKENDER -/- Tarih :11-12-2009 Cuma | 02 : 11 36
diyarbakırdaki iskenderler...
diyarbakırdan yazan iskenderoğluna dernek yetkililerinden birilerinin açıklama yapacağına eminim...bizde merak ediyoruz kan bağımı var yoksa isim benzerliğimi. ?
 
Başa dön    
Mesaj Sahibi  Mesaj
Kayıt: 23.11.2007
Şehir: Diyarbakır
 
abdurrahim iskenderoğlu -/- Tarih :04-12-2009 Cuma | 20 : 05 28
slm
ben abdurrahim iskenderoğlu sitenizde soyadlarımız diye bir bölüm var ama yanlış iskenderoğlu diyarbakırda da var
 
Başa dön    
Sayfa : [1] 2 3 ... 10
Tüm hakları İSKENDERZADELER e aittir.