Açılış Sayfam | Sık Kul.lara Ekle    Ana Sayfa   İletişim Formu   Ziyaretçi Defteri   FOTO GALERİ   FORUM   BEŞKÖY FM   
 ANA SAYFA
 DERNEĞİMİZ
 İLETİŞİM BİLGİLERİ
 İLETİŞİM FORMU
 FOTO GALERİ
 CANLI SOHBET
 Forum
 SOYADLARIMIZ
 VİDEOLAR
 BİYOGRAFİ
 YENİDEN MERHABA
HABER ARA
OKUNANLAR

» Av. Mesut İskenderoğlu Trabzon’dan Ak Parti milletvekili aday adayı
» TRABZON VALİSİ İSKENDERPAŞA VAKFI
» İstanbul'daki iftar da bulunmaya değerdi
» Yönetim kurulu görev dağılımı yaptı
» Akrabalarımız gebzede buluştu
» İ S K E N D E R Z A D E L E R İstanbul Boğazında İftarda buluşuyor
» Dolaylı İlköğretim Okuluna Yardım Ettik
» K.d.z Ereğli İskenderpaşa Camii temeli atıldı
» Dernek Başkanımız sayın Dr. Enver İSKENDER ziyaretlere başladı
» İskenderoğulları Düğün Haberleir
YORUMLANANLAR
En son yorumlanan haberler

»KARASU' DAKİ AKRABALARIMIZDAN Mithat İSKENDER VEFAT ETMİŞTİR.
»İSKENDERZADELER HOPA' DA BULUŞTU
»iskenderzadelere helal olsun
»İSKENDERZADELER AİLESİ YEMEKTE BULUŞTULAR
»Yusuf İSKENDER evleniyor
Mustafa Karaalioğlu: Gönül kırıklığı tek taraflı değil
Mustafa Karaalioğlu: Gönül kırıklığı tek taraflı değil

Eklenme Tarihi : 28 Kasim 2013  15 : 34  
Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       

Ekrem Dumanlı'nın bugünkü yazısı üzerine dershane tartışmasını yorumlayan Mustafa Karaalioğlu çok önemli bir tespitte bulundu.

Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, 24 TV ekranlarında dersane tartışmasını değerlendirdi. 

Tartışmalara farklı bir boyut kazandıran Karaalioğlu, Cemaat'in AK Parti'ye oy vermeyeceği noktasındaki söylentilerle ilgili olarak da, "Düşünün yani, hiç olmayacak bir yerde AK Parti'nin belediye başkanlığını kaybetmesi doğrudan Cemaat'e yazılır" dedi. 

"GÖNÜL KIRIKLIĞI TEK TARAFLI DEĞİL"

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın bugün yazdığı "duygusal" yazıya gönderme yapan Karaalioğlu, "Sayın Erdoğan'ın da çeşitli açıklamalarında Hizmet hareketinin yayın organlarına yönelik şikayetleri ve gönül kırıklıkları var. Yani gönül kırıklığı tek taraflı değil. Cemaat içerisinden, dersane davası bir gönül kırıklığı metaforuyla anlatılıyor ama tersinden baktığınızda, Sayın Erdoğan da konuşmalarında nazik ve hassas bir şekilde bazı mesajlar veriyor. 'Bize şamar atmaya kalktılar' diyor. Bu yapılan yayınlar, bu gösterilen görüntüler, bu verilen demeçler bizim hakettiğimiz demeçler, bizim duymamız gereken demeçler değil diyor. Orada da bir gönül kırıklığı var. dedi. 

Mustafa Karaalioğlu şöyle konuştu: 

Ki, Cemaat'le Hükümet arasında hiçbir sorun olmadığını, Hükümet'in Cemaat taleplerini karşılama noktasında hiçbir kompleks taşımadığını yine Erdoğan'ın sözlerinden anlıyoruz. 

Rusya'da gazeteci arkadaşlarımıza ne dedi; 'Bütün taleplerini karşıladık, kimse kapımızdan boş dönmedi dedi. 

"EĞER CEMAAT'E KARŞI BİR GİRİŞİM OLSAYDI..."

Eğer Ekrem'in duygusal bir şekilde iddia ettiği gibi, bu Cemaat'e karşı bir girişim olsa, işin o tarafı olmazdı. Erdoğan 2008'de dersanelerin kapatılacağını açıkladı ki, o zaman ilişkiler gayet ileri derecede ve çok iyi bir seviyedeydi. Ne MİT krizi vardı, ne de başka birşey vardı. Herhangi bir olaya bağlı olarak Başbakan bunu söylemiş değildi. 

O günden bugüne de, eminim ki Cemaat'ten, Cemaat'e bağlı insanlardan sayısız talebi hiçbir engel koymaksızın, hiçbir kompleks yapmaksızın karşıladı Sayın Erdoğan. Ve bunların çoğu da eğitimle ilgili taleplerdi. Özel üniversiteler, vakıf üniversiteleri gibi projelerdi anlayabildiğim kadarıyla. Bu açıdan bakıldığında 'neden bizi hedef alıyorsunuz' sorusu çok da anlamlı değil. 

"KİM HANGİ SAFTA, İYİ BAKMAK LAZIM"

Türkiye'de bazı kesimler var ki, mesela Kürt sorununda çözüm istemezler ama eğer hükümeti Kürt sorunu üzerinden sıkıştırmak mümkünse, en büyük çözümcü gibi davranırlar. 

Gezi Parkı olayları onları hiç ilgilendirmeye bilir ama Gezi Parkı madem hükümete zarar veriyor, sıkıntı veriyor deyip Gezici olurlar. Bugün de dersane konusunda madem bu konu hükümete sıkıntı veriyor, madem bu konuda hükümete karşı girişim imkanı var dershaneci oldular. Eminim ki Cemaat'teki arkadaşlar da bu tabloyu görüyorlardır. Yani onların kim olduklarını biliyorlardır. Sahici bir destek olmadığını, bu desteğin konjonktürel ve sırf hükümete sıkıntı vermek adına bir destek olduğunu görüyorlardır.

Burdan çıkartılması gereken de bir ders var. Kim hangi safta bulunuyor? Büyük resme bakıldığında yapılan işler nereye tekabül ediyor. Tarihsel olarak hangi pozisyonda kalıyoruz? Bunları insanların iyi değerlendirmesi lazım. Bazen ittifaklar kendiliğinden gelişiyor. O ittifaklar insanların omuzuna yük de olabilirler.

Eminim ki Ekrem Dumanlı bu yazıyı yazarken bunu çok iyi düşünüyordur. Yani bugün dershaneleri savunanların birçoğunun, iki-üç ay öncesine gidin Cemaat'e ilişkin tavırlarının ne olduğu belli. Fethullah Gülen Hocaefendi'ye karşı tavırlarının ne olduğu belli. Ama bu insanlar bugün sırf bir muhalefet imkanı var diye saf tutuyorlar. 

"CEMAAT BAŞKA TARAFA OY VERİR Mİ CÜMLESİ ÇOK TEHLİKELİ! İŞ CEMAAT'İN ÜZERİNE KALIR"

Bence Hizmet Hareketi'ne, Cemaat'e en çok cümle bu: 'Cemaat AK Parti'yi cezalandırmak için başka tarafa oy verir mi?' cümlesi. 

Bu çok tehlikeli, çok riskli. Cemaat'in tabaı AK Parti'nin tabanı. Cemaat'e gönül veren insanlar AK Parti'ye oy veriyorlar. AK Parti'de Cemaat'le hiçbir ilgisi olmayan insanlar da Cemaat'in hizmetlerine sempati duyuyor. 

Şimdi eğer tartışmayı 'dershaneleri elimizden alırsanız, biz de oy vermeyiz' noktasına getirirseniz burada gerçekten tarihsel bir problem ortaya çıkar. Hiç hayırlı bir tavır değil. Yani yıllarca dostça kardeşçe gerçekten samimi ilişkiler kurmuş iki tabanın ilk menfaat problemi ortaya çıktığında işi 'biz oy vermeyiz'e getirmesi Cemaat'e çok büyük sıkıntı verir. 

Önümüzde yerel seçimler var. Düşünün yani, hiç olmayacak bir yerde AK Parti'nin belediye başkanlığını kaybetmesi doğrudan Cemaat'e yazılır. Belki Cemaat'in hiçbir etkisi olmayacak, belki Cemaat'in oy etkisi de yok. Böyle bir tablo ortaya çıktığında Cemaat'i tarihsel olarak sıkıntıya sokacak bir manzarayla karşılaşmış oluruz. 

Sağduyulu insanların olduğunu biliyorum Hizmet Hareketi'nin içinde. Böyle söylemleri, böyle cümleleri bir an önce tedavülden çıkarmak ve bunun, böyle bir pazarlığın konusu olmadığını hissettirmelerinde büyük fayda var. 


HABER  ALİ SUİÇMEZ.
Bookmark and Share
Kaynak : ALİ SUİÇMEZ DÜNYA HABER MERKEZİ
Bu Haber 2539 defa okundu
İSKENDERZADELER DERNEĞİNDEN DUYURU

www.iskenderzadeler.net Büyük Osmanlı Padişahlarından Yavuz Sultan Selim’den sonra 1512-1533 yılları arasında Trabzon’da dört dönem Valilik yapan İSKENDER PAŞA’nın halen ülkemizin değişik yerleşim yerlerinde, 43 değişik soyadı taşıyan ve sayıları 40bin civarında tahmin edilen torunlarını tanıştırmak, kaynaştırmak, akrabalık bağlarını geliştirmek, birlikteliğimizden oluşacak gücümüzle her türlü sorunlarımızı çözmede birbirimize yardım etmek ve destek olmak gayesiyle 2005 yılında kurulan İSKENDERZADELER SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİMİZİN bir üyesi olmanızdan dolayı öncelikle size teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Herkes tarafından bilindiği gibi, dernekler faaliyetlerini üyelerinin destek ve katkılarıyla yerine getirebilmektedir. Beş yılı aşkın bir süreden beri derneğimiz, değişik mekanlarda karınca kararınca faaliyetlerini yürütmeye çalışmaktadır. Bugüne kadar yapılan faaliyetler içerisinde birçoğumuzun beklediği üst düzey hizmetlerin yerine getirildiği söylenemez. Yapılmış ve yapılacak her türlü hizmetin bir maliyeti olduğu ve akrabalarımızın verdiği destekler ölçüsünde bunların gerçekleştirilebildiği bir gerçektir.

Dernek yönetimi olarak mütevazi bir faaliyet planı hazırlamış bulunuyoruz. Derneğimiz Taslak Faaliyet Planı olarak internet sitemizde de yayınladığımız bu faaliyet programında belirttiğimiz etkinlikleri yapabilmek için ihtiyaç duyulan maddi desteğin siz değerli akrabalarımız tarafından esirgenmeden derneğimize yapılması durumunda hepimizin memnun ve mutlu olacağı sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz.

Bu kapsamda derneğimizin yenilenmesine karar verilen Üye Kayıt Defterine bugüne kadar hiçbir üyenin üyeliğinin karara bağlanmaması da göz önünde bulundurularak; 2009 ve 2010 yıllarında derneğimize maddi destek sağlayan, yıllık aidatlarını ödeyen üyelerimizin kaydedilmesi sağlanacaktır. Bu bağlamda derneğimize üye olmada maddi külfeti azaltmak, verilecek aidatlarla derneğimizle üyelerimizin organik bağlarının devamını sağlamak amacıyla son genel kongrede yaptığımız tüzük değişikliği ile üye aidatları yıllık olarak 30 TL.ye indirilmiştir. Ancak, buna rağmen bugüne kadar üyelerimizin birçoğunun yıllık üye aidatlarını düzenli olarak derneğimize yatırmadıkları görülmüştür. Derneğimizin saygıdeğer bir üyesi olarak sizlerin derneğimize gerek yıllık üye aidatınızı ve gerekse elinizdeki imkanlar ölçüsünde bağışlarınızı düzenli olarak derneğimize yatırmanız durumunda, birlikte oluşturduğumuz bu çatının daha güçlü bir şekilde gelecekteki nesillerimize hizmet vereceğine inanmaktayız.

Derneğimize yapacağınız aidat ve bağışlarınızı derneğimizin aşağıda verilen banka hesabı yanında derneğimiz yönetim kurulu üyelerinden kendilerine makbuz kesme yetkisi verilen Murat İSKENDER (Em. Polis), Ahmet İSKENDER (M. Salih oğlu), Seyfettin AYDIN ( Sürmene Kay.lığı Memuru) ve Hüseyin İSKENDEROĞLU ( Abdullah oğlu-Maçka)’na da makbuz karşılığında verebilirsiniz. Yapacağınız her türlü yardım ve katkınız İSKENDERZADELER SOS. YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİMİZİN kuruluş amacı olan akrabalarımızla kaynaşma ve dayanışmamıza, bu vesile ile kardeşlik bağlarımızı güçlendirmemize katkı sağlayacaktır. Derneğimizin onurlu bir üyesi olarak derneğimizin ihtiyaç duyduğu maddi ve manevi desteği esirgemeyeceğinizi düşünerek, idrak edeceğimiz MÜBAREK KURBAN BAYRAMINIZI şimdiden tebrik eder; bütün aileniz, hepimiz ve bütün İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan dileriz. Size ve bütün aile fertlerinize sevgi, saygı ve muhabbetlerimizle selamlarımızı sunarız.

İSKENDERZADELER SOS. YARD. VE DAY. DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

HES. NO: T.C. Zir. Bank. Merkez Şub. : IBAN NO: TR 18000100024342938124 –

Ya da: 42938124-5001

İRT. TLF.: Dernek Cep:0533 4505607 - Sabit:0462 3266632 – Der.Bşk.: 0505 6417300 –

Murat İSKENDER: 05053476187 – Ahmet İSKENDER : 0535 5963914 -

Hüseyin İSKENDEROĞLU:0536 9489980 – Seyfettin AYDIN :0533 6150224

YORUMLAR  
 
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Başlıklar  
 
 Bu Kategori ile ilgili diğer BaşlıklardanHİT
 03 Mayis 2020  12 : 35 YENİDEN MERHABA   (271)
 23 Subat 2015  11 : 18 Av. Mesut İskenderoğlu Trabzon’dan Ak Parti milletvekili aday adayı   (117609)
 08 Ocak 2015  23 : 25 Muhammet Selami Yazıcı, Yılın Kaymakamı Seçildi   (5187)
 23 Aralik 2014  21 : 38 Toçoğlu Karasu’ya Mavi Bayrak Alacağız…   (2245)
 10 Aralik 2014  14 : 11 20 ARALIK 2014 CUMARTESİ SAAT:19:00::24::00 GEBZE   (2412)
 11 Kasim 2014  15 : 03 HAKAN SUİÇMEZ BAŞKAN YALOVA KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULUNA SEÇİLDİ   (2750)
 11 Kasim 2014  15 : 02 TRABZON DOĞU GAZETECİLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ ALİ SUİÇMEZ   (2604)
 07 Kasim 2014  09 : 07 Adnan kahveci Vakfı Gecesinde Buluştuk   (5152)
 28 Eylül 2014  12 : 17 BEŞKÖYDE 16.5 YIL SONRA   (3444)
 08 Agustos 2014  14 : 57 Mehmet İspiroğlu Çarşı Esnafını Gezdi   (1545)
 02 Agustos 2014  03 : 56 H.MUHAMMET SUİÇMEZ İSTANBUL ÇEKMEKÖY İLÇE MÜFTÜSÜ OLDU.   (2035)
 17 Temmuz 2014  12 : 03 Sevgili İskenderoğlu Ailesi Beklenen İftar programı belli oldu.   (1648)
 13 Temmuz 2014  07 : 48 O ZEYTİNBURNU BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI   (2541)
 12 Haziran 2014  01 : 37 BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN   (1757)
 12 Haziran 2014  01 : 30 BERAT KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN   (1458)
 08 Haziran 2014  16 : 10 YUSUF İSKENDEROĞLU'NUN DÜĞÜN MERASİMİ.   (2011)
 08 Haziran 2014  10 : 08 BEŞKÖYLÜ MUHTARA BU YAKIŞIR   (1611)
 24 Mayis 2014  14 : 58 MİRAÇ KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN.   (1444)
 09 Mayis 2014  04 : 20 TRABZON SÜRMENE MÜFTÜLÜĞÜ   (2736)
 19 Nisan 2014  17 : 12 KUTLUDOĞUM PROGRAMI ORMANSEVEN KÖYÜNDE COŞKUYLA KUTLANDI.   (2044)
 24 Subat 2014  13 : 54 Zeki ŞENGÜL KİMDİR   (1833)
 23 Subat 2014  02 : 48 İHSAN SUİÇMEZ BEŞKÖY MUHTAR ADAYI   (2006)
 16 Subat 2014  01 : 02 BÖLGEMİZİN DOKTORLARI CAMBURNUNDA BULUŞTULAR   (1637)
 10 Aralik 2013  15 : 49 TRABZON İL MÜFTÜSÜ KERAMETTİN DEMİR   (2354)
 28 Kasim 2013  15 : 34 Mustafa Karaalioğlu: Gönül kırıklığı tek taraflı değil   (2540)
Tüm hakları İSKENDERZADELER e aittir.