Açılış Sayfam | Sık Kul.lara Ekle    Ana Sayfa   İletişim Formu   Ziyaretçi Defteri   FOTO GALERİ   FORUM   BEŞKÖY FM   
 ANA SAYFA
 DERNEĞİMİZ
 İLETİŞİM BİLGİLERİ
 İLETİŞİM FORMU
 FOTO GALERİ
 CANLI SOHBET
 Forum
 SOYADLARIMIZ
 VİDEOLAR
 BİYOGRAFİ
 YENİDEN MERHABA
HABER ARA
OKUNANLAR

» Av. Mesut İskenderoğlu Trabzon’dan Ak Parti milletvekili aday adayı
» TRABZON VALİSİ İSKENDERPAŞA VAKFI
» İstanbul'daki iftar da bulunmaya değerdi
» Yönetim kurulu görev dağılımı yaptı
» Akrabalarımız gebzede buluştu
» İ S K E N D E R Z A D E L E R İstanbul Boğazında İftarda buluşuyor
» Dolaylı İlköğretim Okuluna Yardım Ettik
» K.d.z Ereğli İskenderpaşa Camii temeli atıldı
» Dernek Başkanımız sayın Dr. Enver İSKENDER ziyaretlere başladı
» İskenderoğulları Düğün Haberleir
YORUMLANANLAR
En son yorumlanan haberler

»KARASU' DAKİ AKRABALARIMIZDAN Mithat İSKENDER VEFAT ETMİŞTİR.
»İSKENDERZADELER HOPA' DA BULUŞTU
»iskenderzadelere helal olsun
»İSKENDERZADELER AİLESİ YEMEKTE BULUŞTULAR
»Yusuf İSKENDER evleniyor
İSTANBUL GEZİSİ VE DERNEĞİMİZİN ZİYARETİ
Eski Trabzon Valisi İSKENDER PAŞA' nın torunları olup, zaman içerisinde çeşitli nedenlerle değişik soyadlarını alan, yine değişik nedenlerle Trabzon' dan ayrılıp, Karadeniz bölgesi başta olmak üzere ülkenin değişik yerlerinde meskun aileyi bir araya getirip yeniden kaynaştırmak amacıyla kurulan İSKENDER ZADELER Derneğinin ; Trabzon dışındaki akrabalarını ziyaret etmek amacıyla proğramlı bir gezide bulunuyoruz.

Eklenme Tarihi : 06 Mayis 2010  14 : 28  
Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
DERNEĞİMİZİN ZİYARETİ


Eski Trabzon Valisi İSKENDER PAŞA' nın torunları olup, zaman içerisinde çeşitli nedenlerle değişik soyadlarını alan, yine değişik nedenlerle Trabzon' dan ayrılıp, Karadeniz bölgesi başta olmak üzere ülkenin değişik yerlerinde meskun aileyi bir araya getirip yeniden kaynaştırmak amacıyla kurulan İSKENDER ZADELER Derneğinin ; Trabzon dışındaki akrabalarını ziyaret etmek amacıyla proğramlı bir gezide bulunuyoruz.
01/04/2010 Cumartesi sabah 05.00' da özel aracımızla mutlu yolculuğa Trabzon' dan Dernek Başkanımız Ali İSKENDER' le başladık. Aynı gün saat: 15.30' da Sakarya ilinde bizi bekleyen akrabalarımızla coşkuyla buluştuk. O akşam bir akarabamıza misafir olduk.
Pazar sabahı Adapazarı- Kuyumculu Köyündeki akrabalarımızı ziyaret etmek üzere bu köydeyiz.Buradaki gezi ve ziyaretlerimizden sonra İzmit yolculuğumuz başladı. Proğramımız Sadık İSKENDER' e aitti. Kartepe ilçesi merkez Köse Köyünde hasta olduğunu duyup ziyaretine gittiğimiz Hasan ERDOĞAN isimli akrabamızın evindeyiz. Bu akrabamızdan ; Trabzondan buraya yerleşmeleri ve soyadının hikayesini dinledik. Çok etkileyici bir hatırası vardı. İlerleyen günlerde bu tür hatıraları sizinle paylaşacağım.
Bu gün de akşam olmuştu. Hem buradaki akrabalarımızı ziyaret etmek, hem de misafir olmak üzere Kağıthane- Nurtepe de amcam Mustafa İSKENDER' in evindeyiz. Kendisini ziyaret edip hayırlı duasını aldık.
Ziyaretimizin proğramını yapan Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Başkanımız Ali İSKENDER; yapılan bu gezi ile ilgili durum değerlendirmesi yapmak üzere Haşim İSKENDER' in işyerinde bir araya geldiler.
Proğram gereği davetli ve toplantıdan bilgisi olan akrabalarımızla İstanbul Anadolu Hisarının hemen altında, deniz ve boğaza nazır Kıyı Emniyeti restoranında yemekli toplantıdayız. Burada derneğimizin 3. Olağan Genel Kongre öncesi yapılan bilgi ve dernekle ilgili görüş alış verişinde bulunulup, kongre öncesi dernek tarafından Trabzon da verilecek olan yemekli toplantı&8212;ve eğlencenin davetiyeleri dağıtıldı.
Bu günün akşamında da hem geceyi geçirmek, hem de akrabalarımızı ziyaret tekme üzere Bursa iline yolculuğumuz başladı. Artık proğramımızın sonuna gelmiştik. Dönüşte Hendek &8211; Yeni mahalledeyiz. Adapazarı' na gelişimizde bizi karşılayanlar arasında bulunan akrabamız Yeni Mahalle İlk Öğretim Müdürü Abdullah AYDINLAR' ı ziyaret etmeden, onun hatıralarını dinlemeden geçemedik.
Kısıtlı zamanla gerçekleştirdiğimiz ziyaretimiz esnasında Ankara dışından yol güzergahımıza devam ettiğimizden Ufuk MİSTEPE ve diğer akrabalarımızı ziyaret edememenin üzüntüsüyle Trabzon' a döndük.
Ben iyi ki buraya gelmişim diyorum. Gezip ziyaret etmekten ve akrabalarımı görmekten büyük haz duyduğum gezi ile ilgili anılarımı zaman zaman buradan sizinle daha geniş ve resimli olarak paylaşmak dileğiyle.

Murat İSKENDER
505.3476187
TRABZON
Bookmark and Share
Kaynak : İSHA
Bu Haber 2358 defa okundu
İSKENDERZADELER DERNEĞİNDEN DUYURU

www.iskenderzadeler.net Büyük Osmanlı Padişahlarından Yavuz Sultan Selim’den sonra 1512-1533 yılları arasında Trabzon’da dört dönem Valilik yapan İSKENDER PAŞA’nın halen ülkemizin değişik yerleşim yerlerinde, 43 değişik soyadı taşıyan ve sayıları 40bin civarında tahmin edilen torunlarını tanıştırmak, kaynaştırmak, akrabalık bağlarını geliştirmek, birlikteliğimizden oluşacak gücümüzle her türlü sorunlarımızı çözmede birbirimize yardım etmek ve destek olmak gayesiyle 2005 yılında kurulan İSKENDERZADELER SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİMİZİN bir üyesi olmanızdan dolayı öncelikle size teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Herkes tarafından bilindiği gibi, dernekler faaliyetlerini üyelerinin destek ve katkılarıyla yerine getirebilmektedir. Beş yılı aşkın bir süreden beri derneğimiz, değişik mekanlarda karınca kararınca faaliyetlerini yürütmeye çalışmaktadır. Bugüne kadar yapılan faaliyetler içerisinde birçoğumuzun beklediği üst düzey hizmetlerin yerine getirildiği söylenemez. Yapılmış ve yapılacak her türlü hizmetin bir maliyeti olduğu ve akrabalarımızın verdiği destekler ölçüsünde bunların gerçekleştirilebildiği bir gerçektir.

Dernek yönetimi olarak mütevazi bir faaliyet planı hazırlamış bulunuyoruz. Derneğimiz Taslak Faaliyet Planı olarak internet sitemizde de yayınladığımız bu faaliyet programında belirttiğimiz etkinlikleri yapabilmek için ihtiyaç duyulan maddi desteğin siz değerli akrabalarımız tarafından esirgenmeden derneğimize yapılması durumunda hepimizin memnun ve mutlu olacağı sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz.

Bu kapsamda derneğimizin yenilenmesine karar verilen Üye Kayıt Defterine bugüne kadar hiçbir üyenin üyeliğinin karara bağlanmaması da göz önünde bulundurularak; 2009 ve 2010 yıllarında derneğimize maddi destek sağlayan, yıllık aidatlarını ödeyen üyelerimizin kaydedilmesi sağlanacaktır. Bu bağlamda derneğimize üye olmada maddi külfeti azaltmak, verilecek aidatlarla derneğimizle üyelerimizin organik bağlarının devamını sağlamak amacıyla son genel kongrede yaptığımız tüzük değişikliği ile üye aidatları yıllık olarak 30 TL.ye indirilmiştir. Ancak, buna rağmen bugüne kadar üyelerimizin birçoğunun yıllık üye aidatlarını düzenli olarak derneğimize yatırmadıkları görülmüştür. Derneğimizin saygıdeğer bir üyesi olarak sizlerin derneğimize gerek yıllık üye aidatınızı ve gerekse elinizdeki imkanlar ölçüsünde bağışlarınızı düzenli olarak derneğimize yatırmanız durumunda, birlikte oluşturduğumuz bu çatının daha güçlü bir şekilde gelecekteki nesillerimize hizmet vereceğine inanmaktayız.

Derneğimize yapacağınız aidat ve bağışlarınızı derneğimizin aşağıda verilen banka hesabı yanında derneğimiz yönetim kurulu üyelerinden kendilerine makbuz kesme yetkisi verilen Murat İSKENDER (Em. Polis), Ahmet İSKENDER (M. Salih oğlu), Seyfettin AYDIN ( Sürmene Kay.lığı Memuru) ve Hüseyin İSKENDEROĞLU ( Abdullah oğlu-Maçka)’na da makbuz karşılığında verebilirsiniz. Yapacağınız her türlü yardım ve katkınız İSKENDERZADELER SOS. YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİMİZİN kuruluş amacı olan akrabalarımızla kaynaşma ve dayanışmamıza, bu vesile ile kardeşlik bağlarımızı güçlendirmemize katkı sağlayacaktır. Derneğimizin onurlu bir üyesi olarak derneğimizin ihtiyaç duyduğu maddi ve manevi desteği esirgemeyeceğinizi düşünerek, idrak edeceğimiz MÜBAREK KURBAN BAYRAMINIZI şimdiden tebrik eder; bütün aileniz, hepimiz ve bütün İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan dileriz. Size ve bütün aile fertlerinize sevgi, saygı ve muhabbetlerimizle selamlarımızı sunarız.

İSKENDERZADELER SOS. YARD. VE DAY. DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

HES. NO: T.C. Zir. Bank. Merkez Şub. : IBAN NO: TR 18000100024342938124 –

Ya da: 42938124-5001

İRT. TLF.: Dernek Cep:0533 4505607 - Sabit:0462 3266632 – Der.Bşk.: 0505 6417300 –

Murat İSKENDER: 05053476187 – Ahmet İSKENDER : 0535 5963914 -

Hüseyin İSKENDEROĞLU:0536 9489980 – Seyfettin AYDIN :0533 6150224

YORUMLAR  
 
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder

 Yorumlar ( 1 )

İSTANBUL GEZİSİ VE DERNEĞİMİZİN ZİYARETİ
Teşekkürler Murat'cığım. Haberin eksiği var, fazlası yok!.. Özellikle gittiğimiz her yerde akrabalarımızın bize gösterdiği ilgi ve sevgiden çok memnun kaldığımı ve buradan kendilerine bir kez daha teşekkür etmeyi bir borç addediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar. Bu vesile ile buradan bütün akrabalarıma en içten sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selamlarımı sunarım.
Gön : yomr-ali İSKENDER  11 Mayis 2010 : 02:56:00  Rize

Sayfa : [1]
İlgili Başlıklar  
 
 Bu Kategori ile ilgili diğer BaşlıklardanHİT
 03 Mayis 2020  12 : 49 İSKENDERZADELER YENİ YÖNETİMİ   (211)
 18 Nisan 2014  11 : 40 İskenderzadeler derneği Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil ÖZ’ü makamında ziyaret ettiler   (1693)
 24 Eylül 2013  01 : 56 KARASU' DAKİ AKRABALARIMIZDAN Mithat İSKENDER VEFAT ETMİŞTİR.   (4614)
 24 Agustos 2013  16 : 56 HAŞİM İSKENDER VE HASAN İSKENDEROĞLU ŞANLIURFA EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET LİKOĞLU'NU ZİYARET ETMİŞLER   (2275)
 28 Haziran 2013  11 : 35 Sitemize tavsiyeleriniz   (1812)
 20 Nisan 2013  16 : 02 İskenderpaşa Camiinde Kutlu Doğum Güzel Geçti   (1586)
 10 Kasim 2012  02 : 05 BİR BAYRAM DAHA BÖYLE GEÇTİ   (1473)
 28 Agustos 2012  06 : 59 Fevzi LİKOĞLU evleniyor   (2610)
 05 Agustos 2012  16 : 56 İskenderzadeler iftarda buluştu   (2173)
 16 Nisan 2012  01 : 51 İSKENDERZADELER DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KONGRESİ   (2581)
 03 Subat 2012  14 : 54 PEYGAMBERİMİZİN DOĞDUĞU GECE   (1738)
 01 Kasim 2010  07 : 58 Derneğimizin onursal başkanı sayın Abdullah İSKENDEROĞLU kuzulukta   (2678)
 28 Haziran 2010  23 : 34 Adapazarı - Karasu - Kuyumcullu Köyünden Süleyman amcamızı kaybettik.!   (2492)
 24 Mayis 2010  13 : 17 İSKENDERZADELER OLAĞAN GENEL KONGRESİ VE ÖNCESİ   (3132)
 06 Mayis 2010  14 : 28 İSTANBUL GEZİSİ VE DERNEĞİMİZİN ZİYARETİ   (2359)
 30 Nisan 2010  13 : 43 Akrabalarımızdan özgür İskender 'in kız kardeşi evlendi.   (2464)
 14 Subat 2010  05 : 24 İskenderzadeler her fırsatta bir araya gelmeye devam ediyor   (2228)
 01 Ocak 2010  15 : 58 YENİ YIL KUTLAMASI   (1806)
 25 Kasim 2009  01 : 45 Haydi Karasuya akrabalarımızla bayramlaşmaya   (3001)
 12 Agustos 2009  06 : 31 Forumumuza giriş problemi hakkında   (1685)
 24 Haziran 2009  15 : 53 Bu gece mübarek Regaip Kandili   (1956)
 24 Haziran 2009  02 : 08 Cenaze ilanı ve başsağlığı   (3420)
 11 Haziran 2009  13 : 46 10/06/2009 Çarşamba İskenderzadeler'in acılarını paylaştığı gündü   (2241)
 10 Haziran 2009  08 : 58 UZUN HASAN'ın Ölüm ilanı ve başsağlığı   (3030)
 24 Subat 2009  00 : 51 Murat İSKENDER: TTSO Yönetim Kurulu Üyesi secildi   (5875)
Tüm hakları İSKENDERZADELER e aittir.