Açılış Sayfam | Sık Kul.lara Ekle    Ana Sayfa   İletişim Formu   Ziyaretçi Defteri   FOTO GALERİ   FORUM   BEŞKÖY FM   
 ANA SAYFA
 DERNEĞİMİZ
 İLETİŞİM BİLGİLERİ
 İLETİŞİM FORMU
 FOTO GALERİ
 CANLI SOHBET
 Forum
 SOYADLARIMIZ
 VİDEOLAR
 BİYOGRAFİ
 YENİDEN MERHABA
HABER ARA
OKUNANLAR

» Av. Mesut İskenderoğlu Trabzon’dan Ak Parti milletvekili aday adayı
» TRABZON VALİSİ İSKENDERPAŞA VAKFI
» İstanbul'daki iftar da bulunmaya değerdi
» Yönetim kurulu görev dağılımı yaptı
» Akrabalarımız gebzede buluştu
» İ S K E N D E R Z A D E L E R İstanbul Boğazında İftarda buluşuyor
» Dolaylı İlköğretim Okuluna Yardım Ettik
» K.d.z Ereğli İskenderpaşa Camii temeli atıldı
» Dernek Başkanımız sayın Dr. Enver İSKENDER ziyaretlere başladı
» İskenderoğulları Düğün Haberleir
YORUMLANANLAR
En son yorumlanan haberler

»KARASU' DAKİ AKRABALARIMIZDAN Mithat İSKENDER VEFAT ETMİŞTİR.
»İSKENDERZADELER HOPA' DA BULUŞTU
»iskenderzadelere helal olsun
»İSKENDERZADELER AİLESİ YEMEKTE BULUŞTULAR
»Yusuf İSKENDER evleniyor
UZUN HASAN'ın Ölüm ilanı ve başsağlığı
Yomra dakki akrabalarımızdan Hasan İSKENDER ( Uzun Hasan ) hakkın rahmetine kavuştu

Eklenme Tarihi : 10 Haziran 2009  08 : 58  
Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
1945 yılında Kömürcü köyünde dünyaya geldi. Köyün sözü dinlenir, itibar sahibi, ileri gelir insanlarındandı babası, hacı Nazmi dayı.

            Kardeşi Elektrik Mühendisi Sıtkı İskender' de yakın zamanda aramızdan ayrılmıştı. Trabzon bir değerini, İskender ailesi Hasan İskender' i kaybetti. Kendisini 10/06/2009 günü ebedi yolculuğuna uğurladık.

            Hasan İSKENDER: O bir aşık. Kendini milletine adamış imkanları ölçüsünde, ömrü hep insanlık için bir şeyler yapabilmenin mücadelesiyle geçmişti. Trabzon Lisesi mezunlarından olan Hasan abimiz; Köyünün Camisinin yapımında, İlk öğretim Okulunun arsasının alımında ve Okulunun yapımında önderlik edip katkıda bulunmuş.

            Yomra' dan 19 dönem İl Genel Meclisi Üyeliği yapmıştır.. Yomra merkez camiinin dernek kurucularından ve kurucu dernek başkanı olup cami yapımında önemli katkıları olmuştur. Okul aile birliği derneklerine üye, son günlerine kadarda Yomra milli Eğitim Derneği üyeliğinde Maden köyü ile Yomra Merkez Yavuz Selim İlk Öğretim okulunun arsalarının alımları ve inşaatlarının yapılmasında önderlik etmiştir.

            Yayla yolları aşığıydı. Onu kah bir dozerin üzerinde, dağ başında. Bazen geç bitmiş bir toplantının akabinde köye gelirken gece karanlığında yaya olarak yolda,  bazen elinde tırpan köyün yollarına engel otları ve dikenleri temizlerken, bazen hastane kapısında bir akrabasının yardımında görürsünüz.

            Yomra Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Uzun boyuyla akrabaları tarafından hemen fark edilirdi. Fındık, köy yolları, devlet yatırımları gösteriş ve ihtişamı sevmeyen namı diğer Uzun Hasan' ı yıpratmıştı. Devlet adamları ile irtibatlı olup Trabzon' un projelerini takip ederdi. Akrabaları ile diyaloğu çok iyi idi. Onunda katkılarıyla il dışındaki arabalarımızla irtibat kurduk. Sevecen kişiliği ile edinmiş olduğu çevre ve tanımış olduğu akrabaları onun aramızdan ayrılışına çok üzüldü. İskenderzadeler derneğinin kurucularındandı. Akrabayı toparlamada maddi manevi katkıları inkar edilemez.

            Kömürcü köyünde ramazan aylarında köy merkezinde her akşam iftar vardır. Köy hane sahipleri tarafından verilen iftar yemeğine dışarıdan misafirlerde davet edilir. Bu faaliyet eskiden beri sürdürülen bir gelenek olmuştur. İftarların çoğunda Uzun Hasan' ı görmek mümkündü. O hep insanların içinde olmak isterdi. Kendi elleriyle topladığı bazen bir sepet üzüm, bazen bir sepet incir, bazen de karayemişle iftar sofralarını renklendirirdi.

            Sensiz geçecek olan ramazanlarda boşluğun hissedilecek. Yerin cennet olsun Uzun Hasan.11/06/2009

 

 

Murat İSKENDER

 
Ölüm ilanı ve başsağlığı

 

Yomra  dakki akrabalarımızdan Hasan İSKENDER ( Uzun Hasan ) hakkın rahmetine kavuştu

Cenazesi bugün öğle namazına müteakip Yomra merkez camiinde  kılınacak cenaze namazından sonra kömürcü  köyünde toprağa verildi. Hasan İskender ağabeyimize Allah'tan rahmet yakınlarına sevenlerini ve tüm akrabalarımıza başsağlığı diliyoruz.

 

Bookmark and Share
Kaynak : isha
Bu Haber 3030 defa okundu
İSKENDERZADELER DERNEĞİNDEN DUYURU

www.iskenderzadeler.net Büyük Osmanlı Padişahlarından Yavuz Sultan Selim’den sonra 1512-1533 yılları arasında Trabzon’da dört dönem Valilik yapan İSKENDER PAŞA’nın halen ülkemizin değişik yerleşim yerlerinde, 43 değişik soyadı taşıyan ve sayıları 40bin civarında tahmin edilen torunlarını tanıştırmak, kaynaştırmak, akrabalık bağlarını geliştirmek, birlikteliğimizden oluşacak gücümüzle her türlü sorunlarımızı çözmede birbirimize yardım etmek ve destek olmak gayesiyle 2005 yılında kurulan İSKENDERZADELER SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİMİZİN bir üyesi olmanızdan dolayı öncelikle size teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Herkes tarafından bilindiği gibi, dernekler faaliyetlerini üyelerinin destek ve katkılarıyla yerine getirebilmektedir. Beş yılı aşkın bir süreden beri derneğimiz, değişik mekanlarda karınca kararınca faaliyetlerini yürütmeye çalışmaktadır. Bugüne kadar yapılan faaliyetler içerisinde birçoğumuzun beklediği üst düzey hizmetlerin yerine getirildiği söylenemez. Yapılmış ve yapılacak her türlü hizmetin bir maliyeti olduğu ve akrabalarımızın verdiği destekler ölçüsünde bunların gerçekleştirilebildiği bir gerçektir.

Dernek yönetimi olarak mütevazi bir faaliyet planı hazırlamış bulunuyoruz. Derneğimiz Taslak Faaliyet Planı olarak internet sitemizde de yayınladığımız bu faaliyet programında belirttiğimiz etkinlikleri yapabilmek için ihtiyaç duyulan maddi desteğin siz değerli akrabalarımız tarafından esirgenmeden derneğimize yapılması durumunda hepimizin memnun ve mutlu olacağı sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz.

Bu kapsamda derneğimizin yenilenmesine karar verilen Üye Kayıt Defterine bugüne kadar hiçbir üyenin üyeliğinin karara bağlanmaması da göz önünde bulundurularak; 2009 ve 2010 yıllarında derneğimize maddi destek sağlayan, yıllık aidatlarını ödeyen üyelerimizin kaydedilmesi sağlanacaktır. Bu bağlamda derneğimize üye olmada maddi külfeti azaltmak, verilecek aidatlarla derneğimizle üyelerimizin organik bağlarının devamını sağlamak amacıyla son genel kongrede yaptığımız tüzük değişikliği ile üye aidatları yıllık olarak 30 TL.ye indirilmiştir. Ancak, buna rağmen bugüne kadar üyelerimizin birçoğunun yıllık üye aidatlarını düzenli olarak derneğimize yatırmadıkları görülmüştür. Derneğimizin saygıdeğer bir üyesi olarak sizlerin derneğimize gerek yıllık üye aidatınızı ve gerekse elinizdeki imkanlar ölçüsünde bağışlarınızı düzenli olarak derneğimize yatırmanız durumunda, birlikte oluşturduğumuz bu çatının daha güçlü bir şekilde gelecekteki nesillerimize hizmet vereceğine inanmaktayız.

Derneğimize yapacağınız aidat ve bağışlarınızı derneğimizin aşağıda verilen banka hesabı yanında derneğimiz yönetim kurulu üyelerinden kendilerine makbuz kesme yetkisi verilen Murat İSKENDER (Em. Polis), Ahmet İSKENDER (M. Salih oğlu), Seyfettin AYDIN ( Sürmene Kay.lığı Memuru) ve Hüseyin İSKENDEROĞLU ( Abdullah oğlu-Maçka)’na da makbuz karşılığında verebilirsiniz. Yapacağınız her türlü yardım ve katkınız İSKENDERZADELER SOS. YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİMİZİN kuruluş amacı olan akrabalarımızla kaynaşma ve dayanışmamıza, bu vesile ile kardeşlik bağlarımızı güçlendirmemize katkı sağlayacaktır. Derneğimizin onurlu bir üyesi olarak derneğimizin ihtiyaç duyduğu maddi ve manevi desteği esirgemeyeceğinizi düşünerek, idrak edeceğimiz MÜBAREK KURBAN BAYRAMINIZI şimdiden tebrik eder; bütün aileniz, hepimiz ve bütün İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan dileriz. Size ve bütün aile fertlerinize sevgi, saygı ve muhabbetlerimizle selamlarımızı sunarız.

İSKENDERZADELER SOS. YARD. VE DAY. DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

HES. NO: T.C. Zir. Bank. Merkez Şub. : IBAN NO: TR 18000100024342938124 –

Ya da: 42938124-5001

İRT. TLF.: Dernek Cep:0533 4505607 - Sabit:0462 3266632 – Der.Bşk.: 0505 6417300 –

Murat İSKENDER: 05053476187 – Ahmet İSKENDER : 0535 5963914 -

Hüseyin İSKENDEROĞLU:0536 9489980 – Seyfettin AYDIN :0533 6150224

YORUMLAR  
 
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder

 Yorumlar ( 2 )

UZUN HASAN'ın Ölüm ilanı ve başsağlığı
EVET İSKENDERZADELER AİLESİNİN ÇINARLARINDAN BİRİ DAHA EBEDİ YOLCULUĞA ÇIKTI ..
HASAN ABİ ALLAH MEKANINI CENNET EYLESİN.ALLAH RAHMET ETSİN.GERİDE KALANLARADA SABIRLAR İHSAN EYLESİN...
FAZLA SÖZE GEREK YOK TANIYANLAR BİLİR..SENİ...
Gön : AYDIN İSKENDER iskender  13 Haziran 2009 : 10:56:24  Zonguldak

UZUN HASAN'ın Ölüm ilanı ve başsağlığı
KISA ZAMAN OLDU BELKİ SENİ TANIYALI,
AMA SANKİ ÇOK ZAMANDIR BİRLİKTEYMİŞİZ GİBİ FİKİRLERİ VE DÜŞÜNCELERİNE HAYRANDIM.
MEKANIN CENNET OLSUN HASAN DAYICIM.
SENİ UNUTMAYACAĞIZ.
Gön : ömer MERT   11 Haziran 2009 : 14:18:26  Bursa

Sayfa : [1]
İlgili Başlıklar  
 
 Bu Kategori ile ilgili diğer BaşlıklardanHİT
 03 Mayis 2020  12 : 49 İSKENDERZADELER YENİ YÖNETİMİ   (212)
 18 Nisan 2014  11 : 40 İskenderzadeler derneği Trabzon Valisi Sayın Abdil Celil ÖZ’ü makamında ziyaret ettiler   (1693)
 24 Eylül 2013  01 : 56 KARASU' DAKİ AKRABALARIMIZDAN Mithat İSKENDER VEFAT ETMİŞTİR.   (4614)
 24 Agustos 2013  16 : 56 HAŞİM İSKENDER VE HASAN İSKENDEROĞLU ŞANLIURFA EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET LİKOĞLU'NU ZİYARET ETMİŞLER   (2275)
 28 Haziran 2013  11 : 35 Sitemize tavsiyeleriniz   (1812)
 20 Nisan 2013  16 : 02 İskenderpaşa Camiinde Kutlu Doğum Güzel Geçti   (1586)
 10 Kasim 2012  02 : 05 BİR BAYRAM DAHA BÖYLE GEÇTİ   (1473)
 28 Agustos 2012  06 : 59 Fevzi LİKOĞLU evleniyor   (2610)
 05 Agustos 2012  16 : 56 İskenderzadeler iftarda buluştu   (2174)
 16 Nisan 2012  01 : 51 İSKENDERZADELER DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KONGRESİ   (2581)
 03 Subat 2012  14 : 54 PEYGAMBERİMİZİN DOĞDUĞU GECE   (1739)
 01 Kasim 2010  07 : 58 Derneğimizin onursal başkanı sayın Abdullah İSKENDEROĞLU kuzulukta   (2678)
 28 Haziran 2010  23 : 34 Adapazarı - Karasu - Kuyumcullu Köyünden Süleyman amcamızı kaybettik.!   (2492)
 24 Mayis 2010  13 : 17 İSKENDERZADELER OLAĞAN GENEL KONGRESİ VE ÖNCESİ   (3134)
 06 Mayis 2010  14 : 28 İSTANBUL GEZİSİ VE DERNEĞİMİZİN ZİYARETİ   (2359)
 30 Nisan 2010  13 : 43 Akrabalarımızdan özgür İskender 'in kız kardeşi evlendi.   (2464)
 14 Subat 2010  05 : 24 İskenderzadeler her fırsatta bir araya gelmeye devam ediyor   (2228)
 01 Ocak 2010  15 : 58 YENİ YIL KUTLAMASI   (1806)
 25 Kasim 2009  01 : 45 Haydi Karasuya akrabalarımızla bayramlaşmaya   (3001)
 12 Agustos 2009  06 : 31 Forumumuza giriş problemi hakkında   (1686)
 24 Haziran 2009  15 : 53 Bu gece mübarek Regaip Kandili   (1956)
 24 Haziran 2009  02 : 08 Cenaze ilanı ve başsağlığı   (3420)
 11 Haziran 2009  13 : 46 10/06/2009 Çarşamba İskenderzadeler'in acılarını paylaştığı gündü   (2242)
 10 Haziran 2009  08 : 58 UZUN HASAN'ın Ölüm ilanı ve başsağlığı   (3031)
 24 Subat 2009  00 : 51 Murat İSKENDER: TTSO Yönetim Kurulu Üyesi secildi   (5875)
Tüm hakları İSKENDERZADELER e aittir.